EASport
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Our gun is the ball.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 42, Mar Aug 29, 2023 7:34 pm
Chat

[ Copy this | Start New | Full Size ]
Top postatori
Prototype
Cum faci minge de foc I_vote_lcapCum faci minge de foc I_voting_barCum faci minge de foc I_vote_rcap 
markki
Cum faci minge de foc I_vote_lcapCum faci minge de foc I_voting_barCum faci minge de foc I_vote_rcap 
casy 43
Cum faci minge de foc I_vote_lcapCum faci minge de foc I_voting_barCum faci minge de foc I_vote_rcap 
fmali
Cum faci minge de foc I_vote_lcapCum faci minge de foc I_voting_barCum faci minge de foc I_vote_rcap 
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Cum faci minge de foc

In jos 
AutorMesaj
Prototype
Admin
Prototype


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 08/11/2008
Varsta : 27
Localizare : In spatele tau

Cum faci minge de foc Empty
MesajSubiect: Cum faci minge de foc   Cum faci minge de foc EmptyMier Noi 12, 2008 3:00 pm

Pasul 1 - Deschideti un nou document .



Pasul 2 - Desenati in primul frame un cerc. Puteti folosii ce culoare doriti.Pentru a scoate bordura selectati-o si apasati tasta delete



Pasul 3 - Introduceti un keyframe nou pe frame-ul 15 selectandu-l si apasand tasta F7 - click dreapta insert blank keyframe .



Pasul 4 - Reveniti in primul keyframe si selectati cercul.



Pasul 5 - Copiati cercul desenat - CTRL + C .



Pasul 6 - Duceti-va in keyframe-ul (15) nou creat si apasati combinatia de taste CTRL+Shift+V pentru a-l lipi in aceiasi pozitie din care l-am luat

Daca am fi apasat pur si simplu butonul paste atunci am fi avut toate sansele ca elementul din clipboard sa fie pozitionat in centrul ecranului.



Bineinteles ca era mult mai simplu daca in loc sa adaugam un keyframe nou, sa fi apasat tasta F6 adica insert keyframe care ar fi copiat pur si simplu frame-ul precedent.



Tehnica pe care am prezentat-o mai sus este folositoare in cazul frame-urilor care se repeta



Mutati cercul mai jos, introduceti un keyframe apasand tasta F6 .Folositi instrumentul FREE TRANSFORM pentru a-l latii pe vertical, dar so pe orizontal pentru a-i creea efectul de bombare



Creati un keyframe gol F7 in frame-ul 20



Copiati elementul grafic din primul frame si lipiti-l in keyframe-ul 20 prin CTRL+Shift+V



Daca ii faceti un preview in momentul de fata nu ve-ti vedea decat o trecere de la un frame la altul cu o durata in functie de numar de frame-uri.Pentru a realiza animatia selectati toate keyframe-urile ce contin elementele grafice facute

In cadrul tabului Properties CTRL+F3 veti gasii optiunea Tween setata pe none.Aceasta optiune apare doar daca selectati un keyframe!



Schimbati valoarea lui Tween de la none la shape



Apasati combinatia de taste CTRL + ENTER pentru a previzualiza animatia



Acum puteti exporta filmuletul sub format .gif sau .swf



File - Export - Movie - Animated gif
Sus In jos
https://easport-forum.1forum.biz
 
Cum faci minge de foc
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum faci un shutdown/reset button pe desktop
» Cum sa faci un site de mu
» WOW tutoriale!
» Cum faci un folder invizibil
» Cum faci forum pe o adresa de mu?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
EASport :: Lumea Web :: Diverse-
Mergi direct la: